ХАДИСИ - Page 24 - ФОРУМ
Четвъртък, 23.02.2017, 09:22Търси | Регистрация | Вход

Айет

На Аллах принадлежи и изтокът, и западът, и накъдето и да се обърнете, там е Ликът на Аллах. Аллах е всеобхватен, всезнаещ.

(Сура Ал-Бакара: 115)

Facebook страница

Посетители за деня

Приятели на сайта

Статистика

Choice of language

...

ХАДИСИ - Page 24 - ФОРУМ
[ Ново съобщение · Членове · Правила на форума · Търси · RSS ]
Страница 24 от 25«1222232425»
ФОРУМ » Форум » ИСЛЯМ » ХАДИСИ
ХАДИСИ
adminДата: Неделя, 16.03.2014, 23:52 | Съобщение # 231
Генералисимус
Група: Администратори
Съобщения: 1084
Награди: 1
Статус: Offline

Пратеникът на Аллах (салляллаху алейхи уе селлем) е казал:

“Онзи, който оживи моя Сунна, която са умъртвили хората след мен, ще получи награда подобна на наградата от всички онези, които започнат да извършват тази Сунна, което няма да намали тяхната собствена награда! А, онзи, който внесе нововъведение, което ще извършват хората, ще понесе върху себе си неговото бреме, което няма да намали и бремето на онези, които са извършвали нововъведението!”

/Този хадис е достоверен сахих и е сведен от Ибн Маджа 209, ат-Тирмизи 2677./

adminДата: Неделя, 16.03.2014, 23:54 | Съобщение # 232
Генералисимус

От Абу Хурейра (радияллаху анху) се предава, че Пратеникът на Аллах (салляллаху алейхи уе селлем) е казал:

“Онзи, който е призовавал към правия път, ще получи такава награда, като и наградата на онези, които са го последвали, което и ни най-малко ще намали техните собствени награди. А онзи, който е призовал към заблуждението, ще понесе върху себе си греха на онези, които са го последвали, което никак няма да облекчи тежестта на собствените им грехове!”

/Този хадис е достоверен сахих и е сведен от Муслим 2674./

adminДата: Неделя, 16.03.2014, 23:56 | Съобщение # 233
Генералисимус

От Анас (радияллаху анху) се предава, че Пратеникът на Аллах (салляллаху алейхи уе селлем) е казал:

“Наистина, Аллах не приема покаяние от привърженик на нововъведенията, докато той не остави тези нововъведения.”

/Този хадис е достоверен сахих и е сведен от ат-Табарани 4360, Абу аш-Шейх 259, Ибн Абу Асим 37./

adminДата: Неделя, 16.03.2014, 23:58 | Съобщение # 234
Генералисимус

“Наистина, тази религия се е появила като [странник] чуждоземец и ще се завърне така, както се е появила като [странник] чуждоземец. И Туба (дърво в Дженнета) е за странниците (гураба), които ще сложат ред в това, което са развалили хората след мен от моята общност Умма”.

/Този хадис е достоверен сахих и е сведен от ат-Тирмизи 2630, ат-Табарани 9/76, подобен хадис е свел и Муслим [372] 232 (145)./

adminДата: Понеделник, 17.03.2014, 00:00 | Съобщение # 235
Генералисимус

Пратеникът на Аллах (салляллаху алейхи ве селлем) по време на своите увещания е казвал:

“Най-вярното слово е Книгата на Аллах, а най-правилното ръководство [за религията] е ръководството на [пророка] Мухаммед салляллаху алейхи ве селлем. Най-лошото дело е нововъведението [бид’а] в религията. Всяко нововъведение [бид’а] [в религията] e заблуждение, а всяко заблуждение води в Джехеннема.”

/Този хадис е достоверен сахих и е сведен от Муслим 2/592, ан-Нисаи 3/188./

adminДата: Понеделник, 17.03.2014, 00:02 | Съобщение # 236
Генералисимус

Енес ибн Малик, Аллах да е доволен от него, е казал: “Често чувах Пратеника на Аллах, Аллах да го благослови и с мир да го дари, да казва:

« О, Аллах, моля Те да ме опазиш от тревогата и мъката, от безсилието и мързела, от скъперничеството и страха, и от тежестта на дълга и измамата на хората! »

/Бухари/

adminДата: Понеделник, 17.03.2014, 00:04 | Съобщение # 237
Генералисимус

От Али ибн Абу Талиб е предадено, че Пратеника на Аллах, Аллах да го благослови и с мир да го дари, е казвал:

« О, Аллах, прости ми всичко, каквото съм сторил и каквото ще сторя; и онова което съм спотаил, и онова, което съм разкрил; и онова, което съм престъпил [в делото ми], и онова, което Ти знаеш по-добре от мен! Ти си Придвижващия напред, Ти си Отместващия назад. Няма друг бог освен Теб »

/Ебу Дауд/

adminДата: Понеделник, 17.03.2014, 00:06 | Съобщение # 238
Генералисимус

От Айша радияллаху анха, се предава, че Пророкът салляллаху алейхи уе алихи уе селлем, е казал:

“Наистина, най-ненавистният от хората пред Аллах е непримиримия в споровете”.

/Този хадис е достоверен сахих и е сведен от ал-Бухари 2457, Муслим 2668, ат-Тирмизи 2976, и ан-Насаи 8/247 и Ахмед 6/55./

adminДата: Понеделник, 17.03.2014, 00:10 | Съобщение # 239
Генералисимус

Ебу Хурейра, (радияллаху анху) предава, че Пратеникът на Аллах, (салляллаху алейхи уе селлем) е казал:

"Нашия Господар слиза всяка нощ към най – близкото небе (земното) през последната третина на нощта и Той казва: “Има ли кой да Ме призовава, за да му отговоря? Има ли някой да иска от Мен, за да му дам? Има ли някой да търси опрощение, за да му опростя?”

/Бухари, 2/24/

adminДата: Понеделник, 17.03.2014, 13:09 | Съобщение # 240
Генералисимус

“Моята общност Умма, ще се раздели на седемдесет и три групи. Седемдесет и две групи [ще са] в Огъня, и [само] една в Дженнета.” Сподвижниците попитали: “Кои са тези [за Дженнета]?!” На това той отговорил: “Това са онези, които следват, което следвам аз и моите сподвижници!“

/Този хадис е достоверен сахих и е сведен от Ахмед 4/102, Абу Дауд 2/503, ат-Тирмизи 3/367, Ибн Маджа 2/479./

ФОРУМ » Форум » ИСЛЯМ » ХАДИСИ
Страница 24 от 25«1222232425»
Търси:

Copyright by islamicnook © 2011 - 2017

Хостнат от